Ledare

Här listas alla ledare (inte de som bara har funktionärs- eller styrelseposter).

 

Om du bara vet vilken dag ditt barn går, så hittar du ledarna enklast via ”Avdelningar” i menyraden.

 Spårare 8-9 år

Peter Henriksson

Peter Henriksson

Avdelningsledare
E-post: peter.henriksson@awlark.se
Mobil:
073-2325404

Ledare för Vindarna

C-G Bodlund

C-G Bodlund

Avdelningsledare
E-post: cg@bodlund.se
Mobil:
0722 - 16 44 69

Ledare för Optimisterna

Simon Olofzon

E-post: simon@olofzon.se
Mobil:
0767- 90 11 44

Ledare i Optimisterna

Fredrik Möller

Fredrik Möller

E-post: fredrik@mollerfamily.se
Mobil:
0733 - 67 60 74

Ledare

Jonas Leander

Jonas Leander

E-post: jonas.leander@gmail.com
Mobil:
0706 - 82 53 04

Ledare

Åsa Kallas

Åsa Kallas

E-post: asa@kallas.nu
Mobil:
073-362 20 86

Ledare

Anders Sebardt

E-post: anders.sebardt@gmail.com
Mobil:
070 - 420 76 07

Ledare

Britt Marie Hägg

Britt-Marie Hägg

E-post: bm.hagg@gmail.com
Mobil:
0760 - 27 45 10

Ledare

Jonas Larsson

Jonas Larsson

E-post: jonas@thelarssons.se
Mobil:
0768 - 91 26 30

Ledare

Kaj Axelsson

E-post: kaj_axelsson@hotmail.com
Mobil:
070-7414052

Ledare

Lotta Lindblad Wollman

E-post: lotta_lindblad@hotmail.com
Mobil:
070-7912068

Ledare

Magnus Lillqvist

E-post: magnus.lillqvist70@gmail.com
Mobil:
076-3350432

Ledare

 

Upptäckare 10 – 11 år

FD253E37-3C5F-415C-92FD-083DA04CE708

Marie Smeds

Kårordförande
E-post: blombyran@gmail.com
Mobil:
0723-220268

Avdelningsledare Havsörnarna

Matilda Helander

Matilda Helander

Revisorssuppleant
E-post: matilda@helander.me
Mobil:
072-320 14 96

Ledare

 

Äventyrare 12 – 14 år

Bobbo

Bo ”Bobbo” Olofzon

Avdelningsledare Vaberedning Lägerchef
E-post: vssk@olofzon.se
Mobil:
0706-53 36 88

Avdelningsledare för Sjöfåglarna

A15A536B-98A9-436B-8073-A50B328AA5F2

Niklas Norrthon

Kassör Medlemsansvarig
E-post: niklas.norrthon@esri.se
Mobil:
0739-885576

Ledare i Sjöfåglarna, sköter kårens finanser och registrerar nya medlemmar

1FDC4C09-5A4C-4057-8F05-756A97201C8A

Tony Thudén

Vice kårordförande
E-post: tony.thuden@gmail.com
Mobil:
0739 - 85 68 55

Ledare i Sjöfåglarna

Lars-Erik Persson

Lars-Erik Persson

E-post: lars-erik.persson50@bredband.net
Mobil:
0766-444481

Ledare

 

Utmanare 15-18 år

Ludde

Thomas ”Ludde” Lund

Avdelningsledare Materialansvarig
E-post: ludde.home@gmail.com
Mobil:
0768-75 74 94

Ledare för Q8 (Utmanarna)

Ulf Nilsson

Ulf Nilsson

E-post: uffe.nson@telia.com
Mobil:
0708-756323

Ledare för utmanarna

 

Rover

F1086DE3-5918-46A3-B9E1-7CCE3600D706

Cassimir Leminaho

Styrelseledamot
E-post: casimir.l.s@hotmail.com
Mobil:
0706-121445

Ledare - Rover

F519208C-917A-49F2-BF96-CE0CB108E5B6

Oskar Källqvist

Styrelseledamot
E-post: oskar.kallqvist@gmail.com
Mobil:
0706948705

Roverscout

johanna

Johanna Falkenström

E-post: johanna.falkenstrom@gmail.com
Mobil:
0703-867972

Rover