Ledare

Här listas alla ledare (inte de som bara har funktionärs- eller styrelseposter).

 

Om du bara vet vilken dag ditt barn går, så hittar du ledarna enklast via ”Avdelningar” i menyraden.

 Spårare 8-9 år

Peter Henriksson

Peter Henriksson

Avdelningsledare
E-post: peter.henriksson@awlark.se
Mobil:
073-2325404

Ledare för Vindarna

C-G Bodlund

C-G Bodlund

Avdelningsledare
E-post: cg@bodlund.se
Mobil:
0722 - 16 44 69

Ledare för Optimisterna

Simon Olofzon

Styrelseledamot
E-post: simon@olofzon.se
Mobil:
0767- 90 11 44

Ledare i Optimisterna

Fredrik Möller

Fredrik Möller

E-post: fredrik@mollerfamily.se
Mobil:
0733 - 67 60 74

Ledare

Jonas Leander

Jonas Leander

E-post: jonas.leander@gmail.com
Mobil:
0706 - 82 53 04

Ledare

Sylvia Martinsson

Sylvia Martinsson

E-post: sylvia.martinsson@gmail.com
Mobil:
0703 - 30 58 97

Ledare

Åsa Kallas

E-post: asa@kallas.nu
Mobil:
073-362 20 86

Ledare

Anders Sebardt

E-post: anders.sebardt@gmail.com
Mobil:
070 - 420 76 07

Ledare

Britt Marie Hägg

Britt-Marie Hägg

E-post: bm.hagg@gmail.com
Mobil:
0760 - 27 45 10

Ledare

Jonas Larsson

Jonas Larsson

E-post: jonas@thelarssons.se
Mobil:
0768 - 91 26 30

Ledare

Kaj Axelsson

E-post: kaj_axelsson@hotmail.com
Mobil:
070-7414052

Ledare

Lotta Lindblad Wollman

E-post: lotta_lindblad@hotmail.com
Mobil:
070-7912068

Ledare

Magnus Lillqvist

E-post: magnus.lillqvist70@gmail.com
Mobil:
076-3350432

Ledare

 

Upptäckare 10 – 11 år

Marie Smeds

Avdelningsledare
E-post: blombyran@gmail.com

Ledare för Havsörnen

Matilda Helander

Matilda Helander

E-post: matilda@helander.me
Mobil:
072-320 14 96

Ledare

 

Äventyrare 12 – 14 år

Bobbo

Bo ”Bobbo” Olofzon

Ordförande Ledaransvarig Bidragsansvarig Avdelningsledare
E-post: vssk@olofzon.se
Mobil:
0706-53 36 88

Ledare för Sjöfåglarna och ordförande i kåren

Niklas Northon

Niklas Norrthon

Kassör Medlemsregistrerare
E-post: vsskscout@hotmail.com
Mobil:
0739-885576

Ledare i Sjöfåglarna, sköter kårens finanser och registrerar nya medlemmar

Tony Thuden

Tony Thudén

Styrelseledamot
E-post: tony.thuden@gmail.com
Mobil:
0739 - 85 68 55

Ledare i Sjöfåglarna

Lars-Erik Persson

E-post: lars-erik.persson50@bredband.net
Mobil:
0766-444481

Ledare

 

Utmanare 15-18 år

Ludde

Thomas ”Ludde” Lund

Avdelningsledare Materialansvarig
E-post: ludde.home@gmail.com
Mobil:
0768-75 74 94

Ledare för Q8 (Utmanarna)

Ulf Nilsson

Ulf Nilsson

E-post: uffe.nson@telia.com
Mobil:
0708-756323

Ledare för utmanarna

 

Rover

Cassimir Leminaho

Styrelseledamot
E-post: casimir.l.s@hotmail.com

Ledare - Rover

Oskar Källqvist

Styrelseledamot Roverscout
E-post: oskar.kallqvist@gmail.com
Mobil:
0706948705

Ledamot i styrelsen och aktiv i roverlaget

johanna

Johanna Falkenström

E-post: johanna.falkenstrom@gmail.com
Mobil:
0703-867972

Rover

 

Reserv

Hittade ingen avdelning med koden "reserv"
Ludde

Thomas ”Ludde” Lund

Avdelningsledare Materialansvarig
E-post: ludde.home@gmail.com
Mobil:
0768-75 74 94

Ledare för Q8 (Utmanarna)

vakant

E-post: vsskscout@hotmail.com

Vakant

Bobbo

Bo ”Bobbo” Olofzon

Ordförande Ledaransvarig Bidragsansvarig Avdelningsledare
E-post: vssk@olofzon.se
Mobil:
0706-53 36 88

Ledare för Sjöfåglarna och ordförande i kåren

Marie Smeds

Avdelningsledare
E-post: blombyran@gmail.com

Ledare för Havsörnen

Peter Henriksson

Peter Henriksson

Avdelningsledare
E-post: peter.henriksson@awlark.se
Mobil:
073-2325404

Ledare för Vindarna

C-G Bodlund

C-G Bodlund

Avdelningsledare
E-post: cg@bodlund.se
Mobil:
0722 - 16 44 69

Ledare för Optimisterna

Niklas Northon

Niklas Norrthon

Kassör Medlemsregistrerare
E-post: vsskscout@hotmail.com
Mobil:
0739-885576

Ledare i Sjöfåglarna, sköter kårens finanser och registrerar nya medlemmar

Tony Thuden

Tony Thudén

Styrelseledamot
E-post: tony.thuden@gmail.com
Mobil:
0739 - 85 68 55

Ledare i Sjöfåglarna

Cassimir Leminaho

Styrelseledamot
E-post: casimir.l.s@hotmail.com

Ledare - Rover

Oskar Källqvist

Styrelseledamot Roverscout
E-post: oskar.kallqvist@gmail.com
Mobil:
0706948705

Ledamot i styrelsen och aktiv i roverlaget

Simon Olofzon

Styrelseledamot
E-post: simon@olofzon.se
Mobil:
0767- 90 11 44

Ledare i Optimisterna

Niklas S

Niklas Segerström

Styrelseledamot
E-post: segerstrom.niklas@gmail.com
Telefon:
0768-188263

Aktiv i styrelsen och i Roverlaget

Ulf Nilsson

Ulf Nilsson

E-post: uffe.nson@telia.com
Mobil:
0708-756323

Ledare för utmanarna

Lars-Erik Persson

E-post: lars-erik.persson50@bredband.net
Mobil:
0766-444481

Ledare

Matilda Helander

Matilda Helander

E-post: matilda@helander.me
Mobil:
072-320 14 96

Ledare

Fredrik Möller

Fredrik Möller

E-post: fredrik@mollerfamily.se
Mobil:
0733 - 67 60 74

Ledare

Jonas Leander

Jonas Leander

E-post: jonas.leander@gmail.com
Mobil:
0706 - 82 53 04

Ledare

Sylvia Martinsson

Sylvia Martinsson

E-post: sylvia.martinsson@gmail.com
Mobil:
0703 - 30 58 97

Ledare

Åsa Kallas

E-post: asa@kallas.nu
Mobil:
073-362 20 86

Ledare

Anders Sebardt

E-post: anders.sebardt@gmail.com
Mobil:
070 - 420 76 07

Ledare

Britt Marie Hägg

Britt-Marie Hägg

E-post: bm.hagg@gmail.com
Mobil:
0760 - 27 45 10

Ledare

Jonas Larsson

Jonas Larsson

E-post: jonas@thelarssons.se
Mobil:
0768 - 91 26 30

Ledare

Kaj Axelsson

E-post: kaj_axelsson@hotmail.com
Mobil:
070-7414052

Ledare

Lotta Lindblad Wollman

E-post: lotta_lindblad@hotmail.com
Mobil:
070-7912068

Ledare

Magnus Lillqvist

E-post: magnus.lillqvist70@gmail.com
Mobil:
076-3350432

Ledare

Minna

Minna Storm

Kökschef Finansutskottet Ledamot Roslagens distriktsstyrelse
E-post: minna.storm@eccanordic.com
Mobil:
073-506 56 06

Styr upp all god mat

Conny Thorberg

E-post: Conny.thorberg@gmail.com
Mobil:
0707172959

Köksteamet

Staffan Tunbrå

E-post: tunbra@telia.com

Hjälper till i köksteamet

HENRIK~1

Henrik Hangård

Motorbåtsfogde
E-post: henhan@algonet.se
Mobil:
0732-32 82 09

Sköter om följebåtarna och deras motorer

Martin_Ildring

Martin Ildring

E-post: martin@ildring.com
Mobil:
0702-489499

Sköter om Askeladden-jollarna

Nils Bergstrand

E-post: nils_bergstrand@hotmail.com

Tar hand om Tvåkronorna och ser till att de får den omvårdnad de behöver

johanna

Johanna Falkenström

E-post: johanna.falkenstrom@gmail.com
Mobil:
0703-867972

Rover

Sventelefon20130829 849

Sven Bergland

Webmaster
E-post: webmastervssk@gmail.com
Mobil:
0708-286202

Sköter om vår websida o är med i köksteamet

torhedvall

Tor Hedvall

Revisor Finansutskottet Båtbesiktning
E-post: tor@hedvall.info
Mobil:
0708-66 23 60

Långtidare i kåren sedan 1967.